Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi Antalya Teknokent bünyesindeki 140 firmanın yöneticileri, Teknokent yönetiminin düzenlediği yıllık istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantı Antalya Teknokent Genel Müdürü Sn. İbrahim YAVUZ’un açılış konuşmasıyla başladı.
Konuşmasına Antalya Teknokent’in 2005 yılında başladığı yolculuğuna bugün 85 Teknokent içerisinde Türkiye’nin en büyük 8. Teknokenti konumuna geldiğini belirterek başlayan Yavuz, bu başarının yönetimden firma çalışanlarına kadar herkesin payı olduğunu ve gün geçtikçe daha güçlü ve daha büyük bir aile haline geldiklerini vurguladı.
Açılış konuşmasının ardından 2020 yılında faaliyet geçmesi planlanan Antalya Teknokent Teknoloji Vadisi’nin tanıtım filmi firma yöneticilerinin ilgisine sunuldu. Ardından 2019 yılı istatistiklerine, 2020 hedeflerine ve firmaların daha konforlu ve huzurlu bir ortamda çalışabilmeleri için gerçekleştirdikleri faaliyetleri içeren sunumu Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim YAVUZ gerçekleştirdi.
2019 yılında yaklaşık 370 Milyon TL’lik ciroya, 30 Milyon Dolarlık ihracat rakamına ulaşıldığını bildiren Yavuz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da destekleriyle hayata geçirilmesi için son hazırlıkların gerçekleştirildiği Antalya Teknokent Teknoloji Vadisi hakkında firma yöneticilerine bilgi verdi. Teknoloji Vadisi’nin tamamlanmasıyla Antalya’ya ve Türkiye’ye kazandırılacak katma değerin boyutlarına değinen Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim YAVUZ, 2019 yılında San Francisco, silikon vadisi başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında birçok yerde inceleme yaparak hedeflerini belirlediklerini ve 2020 yılında da Dünyadaki iyi uygulamaları incelemek adına farklı çalışmalar ve ziyaretler gerçekleştireceklerini belirtti. Ayrıca Antalya Teknokent Teknoloji Vadisi için uzmanlarca bir yıllık bir fizibilite çalışması gerçekleştirdiklerini ve fizibilite raporunun sonuçlarını değerlendirdikten sonra projeyi uygulamaya aldıklarını dile getiren Yavuz, bu projenin Antalya’nın 20 yıllık Girişimcilik ve İnovasyon altyapısını oluşturacağını ifade etti. İbrahim Yavuz, Akdeniz Üniversitenin bilgi birikimi ve güçlü alt yapısı ile Antalya Teknokent’in Akdeniz’in bilişim üssü olduğunu belirtti. Başta Akdeniz Üniversitesi Rektörü ve Antalya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ünal olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerinin her projeye ve çalışmaya tam destek verdiklerini ve yakından ilgilendiklerini belirten Yavuz, teşekkürlerini iletti.
İnşaatına başlanan Ar-Ge 4 binası ve firma çalışanlarının daha konforlu ve huzurlu bir ortamda çalışabilmeleri için gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında da bilgi veren Yavuz, Ar-Ge 4 binası için ön sözleşme dönemini başlattıklarını açıkladı. Sunumun sonunda firma yöneticileri söz alarak 2020 yılı için dilek ve önerilerini ifade etti. Elde edilen başarılar, huzurlu bir çalışma iklimi ve gösterilen özveriden ötürü firma yöneticileri Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim YAVUZ ve ekibine teşekkürlerini iletti.